Na návštěvě u Trautenberka

Tak jako sever má svůj jih, tak mají Krkonoše svého Krakonoše a Trautenberka. Nemyslím teď postavičky z oblíbeného seriálu. Myslím na dvě piva

Trautenberk

restaurace Trautenberk

resp. pivovary ve východních Čechách . Zatím co Krakonoš 12cka je pivo pro široké masy jak cenou tak solidní kvalitou. Trautenberk – to je jiná cenová relace 0,4l 11ctky dostanete  za ne zrovna lidových 39kč . Dělají ještě 12, 14 a končí na 19 procentech. S ochutnávkou můžete začít třeba v poměrně nové a vyhlášené restauraci Na Formankách v Janských lázních . Kdo chce přivést nějaký originální dárek nebo vzhlédnout výrobu  v samotném pivovaru musí si zajet až k polským hranicím do Horní Malé Úpy. Tam najdete upravenou velkou boudu na pivovar, prodejnu kde zakoupíte stylové PETky s tím to lahodným mokem a též si můžete objednat exkurzi po výrobně.

V zadním traktu se trochu schovává restaurace, která určitě stojí za navštívení. Překvapí Vás moderní interiér a pravděpodobně i jídlo. My jsme si dali takové typické místní jídlo. Neodolali jsme a zkusili Hamburgera.  Cena byla 195,- což je tak max co jsem ochotný dát za hambáče, až jsem si říkal jestli to není moc. Nebylo burger steak v žemlové bulce s maršovskou slaninou, byl opravdu s cheddarem / ne s eidamem /ledový salát krásně křupal , okurka stejně jako rajče nejevily známky delšího odpočinku mimo skleník a jako koruna všeho byly papričky jalapeňos, které tomu dali tu správnou a nečekanou korunku na kráse, spolu s ochucenou chilli majonézou a hranolkami to nemělo žádnou chybu. Vlastně mělo  nebudu mít šanci hned tak zopakovat tuto delikatesu, až tak za rok.

více na  http://www.pivovartrautenberk.cz/

 

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..