Bagetárna Golem – Hladové okno v Olomouci

Rychle se najíst, to je disciplína, které dominují především pouliční stánky s občerstvením. Číhají na nás doslova na každém kroku, zvláště ve větších městech a, možná se to nezdá jen mně, pořád přibývají. Většinou se o nich nedá říct, že by byly zrovna synonymem zdravého způsobu života, ale znáte to… Jednou za čas podlehne svodům stánkařských vůní skoro každý člověk. Pokud jste tedy vůbec někdy měli chuť vyzkoušet fastfood, pak rozhodně neváhejte a navštivte Hladové okno v Olomouci. Občerstvovací Bagetárna Golem se nachází v Olomouci Na Střelnici 178/16. Hladová okna jsou tam vlastně dvě. Které je to pravé poznáte lehce. U jednoho se houfují lidé stojící ve frontě, u druhého bývá většinou pusto a prázdno.

Tento stav mi připomíná neuvěřitelnou situaci, která se kdysi udála na rohu ulic Lazecká a Dlouhá. Pamětníci se jistě upomenou, že tam, ještě před nedávnem, měl své místo malý stánek PNS. Stál tam dokonce i v době, kdy si někdo usmyslel, že bude prodávat noviny v nově opraveném domě naproti ve zbudovaném výklenku. A tak se také stalo. Oba stánky od sebe nedělilo více než 5 metrů. Opravdová kuriozita. Rozpoutal se konkurenční boj, který však v konečném důsledku neměl žádného vítěze. Ale popořádku…

Dny plynuly a kolemjdoucí se mohli rozhodnout, jestli si svoje noviny koupí v novém nebo starém stánku. Já byl samozřejmě loajální k té staré verzi, a držel jsem jí všechny palce, aby vydržela do doby, než někomu naproti dojde, že byla hloupost, nezkusit tam prodávat něco jiného, co by původní stánek obohatilo ve fungující kooperaci například způsobem: „Fajn, jdu si koupit noviny, tak proč si naproti nekoupit rohlíky a mléko?“

Takhle však ten někdo (s malým „n“) neuvažoval. K mé mrzutosti časem stará PéeNeS-ka neustála tlak konkurenčního boje a skončila. Proč? Nenabízela totiž chlast. To byla jediná inovace, jakou se nový prodejce novin rozhodl svou konkurenci definitivně zlomit. A dnes? Už ani v onom novém stánku se noviny neprodávají. Neprodává se tam nic. Zeje prázdnotou.

S hladovými okny v ulici Na Střelnici je to ale trochu jinak, i když vlastně příběh na začátku vypadá stejně. Někomu se zachtělo vydělávat na něčem, co vybudoval někdo už dávno před ním. Někdo se jen šikovně snaží využít bližšího umístění k frekventované zastávce, ale láme si na tom zuby. Proč? Protože když dva dělají totéž, není to totéž — to je otřepaná fráze, která zde platí dvojnásob a potom taky, znalci místních poměrů a dobrého jídla obvykle nebývají líní na krok. A to mě těší. Raduji se vždycky, když vidím, že jsou lidé ochotni vystát si frontu u toho správného hladového okna. V mých pocitech se přitom neodráží žádná zlomyslnost. Úspěch podniku pana Jandy spočívá ve férovém přístupu k zákazníkům, poctivosti a především pracovitosti. Svým přístupem si získal věhlas široko daleko. Má pověst, na kterou může být právem hrdý. A kdekoho jistě napadá: „Proč ten člověk neexpanduje? Proč nezřídí další hladová okna a proč neřeší rozvážku? Vydělal by přece mnohem víc…“ Ano, to je asi pravda, ale pokud trochu pana Jandu znáte, víte, že je skromný a nežene se za pozlátkem. Pracuje, aby se uživil a možná taky, aby nemusel poslouchat tupého šéfa nebo někomu rozkazovat. Stavte se u něj a posuďte sami. Pamatuje si zákazníky, kteří se u něj zastavují pravidelně, a co víc, nikdy vám nezapomene popřát dobrou chuť.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

5 reakcí na Bagetárna Golem – Hladové okno v Olomouci

 1. Mara říká:

  Divim se ze tady neni ani jeden komentar. Tohle je po dlouhe dobe opravdu smyslupny a hlavne pravdivi clanek o tom ze existuji lidi jako bylo psano o panu Jandovy s velkym J. Ja osobne ho navstevuji uz hezkych minimalne patnact let a doufam ze dalsich moc let jeste navstevovat budu. To co se objevilo vedle je jen parodie na to co pan Janda dokazal. Vzdy pratelsky, mili a jak bylo receno, pokazde z pranim dobre chuti. Osobne toho cloveka obdivuji. Dokazal udelat dnes z bezne veci neco, co dnes malo lidi umi. Vazim si ho a i kdyz by bylo vedle nej 10 dalsich..pro me bude vzdy ten jeden. Kdyz se totiz otevrelo to okno vedle tak jsme se o tom bavili a rekl jsem mu jen jedno. Vy budete vzdy pro me cislo jedna a kvalita se ceni. Krome kvality i lidsky pristup. Preji mu, aby se mu jeste dlouha leta darilo. Jen tak dal.

 2. Martin Bartoš říká:

  Naprosto úžasné jídla.za mě 10z10

 3. Martusena říká:

  Toto,,Hladové okno,,není jen nejlepším v Olomouci,ale i v celé republice.Nějaké Mc.Donaldy,či podobné,,blafy,,si nemohou ani škrtnout ke všem těm chutným,,uměleckým dílům,které pan Václav dokáže připravit.Věřte tomu,že jsem za svůj život vyzkoušela možná i stovku různých hamburgrů a baget.Ovšem Bagetárna Golem,,u Vaška,jak mi říkáme-skutečně NEMÁ konkurenci..Vašek Vám připraví hamburgery a bagety neuvěřitelných chutí i rozměrů za absolutně bezkonkurenční ceny,co se týká poměru,-právě gramáže a ceny!!Jeho ,,díla,,jsou vždy stoprocentně čerstvá,voňavá a vynikající..Jsem šťastná,že mám celkem pohodlnou možnost,vždy si u,,Vaška,,něco dobrého na zub koupit,když například čekám na nedaleké zastávce na autobus,či mám cestu směrem na Lazce.Nejsem přímo z Olomouce,ale vždy,když mám cestu do města tak si tam nějakou tu dobrotku koupím:-)Všem toto,,bezkonkurenční hladové okno,,moc doporučuji,abyste poznali,že opravdu nepřeháním!A ještě snad na závěr.,,těm vedle vpravo od Václava se raději vyhněte velikým obloukem.A to nejenom ohledně obsluhy,která vám dokáže zkazit celý den už jenom pohledem,který dokáže vrhnout,ale mně osobně i chuť-(naštěstí jen jednou v životě),když jsem neměla jinou možnost,protože u Golema bylo zavřeno,tak jsem si naivně dovolila koupit hamburger tam.Nemusím vám ani dlouze popisovat,že to vlastně ani hamburger nebyl.Bylo to kus něčeho jako Junioru ohřátého v mikrovlnce,s kouskem zelí a kydancem tatarky ve ztvrdlém pečivu..Jednoduše Těchto,,vpravo vedle,, se Vašek obávat nemusí..protože na LIGU,okresní přebor nikdy mít nebude:-))
  Vašku,přeji Vám,ať se Vám daří,Ať máte co nejvíc spokojených zákazníků a k té vedlejší,,rádoby konkurenci,,snad jen jedno přísloví,které ať si každý přebere po svém:,,Holému hlava neobleze……“:-))
  Vaše zákaznice Martina,která vždy,když má cestu,tak si něco u Vás koupí:-))

 4. Mathiasen říká:

  Naprostý souhlas s článkem i s komentáři. Také jsem byl kvůli dovolené u Golema nucen navštívit okénko napravo a opravdu to nelze vůbec srovnávat, Bagetárna Golem hraje svou vlastní ligu, na kterou široko daleko nikdo nemá. Přeji panu majiteli spoustu dalších spokojených zákazníků 🙂

 5. Milan Šedivý říká:

  Souhlasím s komentáři.Je to sympaták,vždycky jsme byli
  jako zákazníci spokojeni.Přeji mu hodně štěstí.
  Milan Šedivý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..