Charita

Příběh jedné rodiny

Některé příběhy jsou k neuvěření, kdyby podle nich někdo natočil film, tak by tomu nikdo nevěřil a nedejbože číst ty kritiky. Tenhle příběh je ale opravdu ze života.

Před devíti lety si jedna česko-anglická rodina vyjela v únoru na sobotní výlet. A kdyby zrovna na rušné silnici nejela jedna paní pod vlivem a nevjela do protisměru, pravděpodobně by se tato rodina vrátila večer domů a žila dál svůj obyčejný život. Jenže osud tomu chtěl, aby tato paní nezvládla řízení, vjela do protisměru a postarala se o to, aby už nic nebylo, tak jako před tím. Čelní náraz Felicie nevydržela a řidič – otec byl na místě mrtvý, máma ve středu a nejmladší dcera zemřela koncem týdne v nemocnici. Zůstali po nich jako zázrakem zranění, ale živí starší dcera a syn.

Blanka /sestra zesnulé spolujezdkyně/ samotná čekala v tu dobu Matyáše, své druhé dítě, které se pár měsíců posléze předčasně narodilo. Po pár měsících se ukázalo, že s Matyášem není všechno v pořádku. Chlapec strávil několik měsíců na kardiologii v brněnské nemocnici a v pražském Motole. Doma zatím strádal starší syn a v Anglii dvě děti po zesnulých rodičích.

Matyáš novák

s mámou na Chvalčově

Posléze byla Matyášovi diagnostikována dětská mozková obrna a nastal shon po rehabilitacích, pomůckách a nadacích, které by tohle nadělení pomohly financovat. Po letech hektického života se to projevilo na Blančině zdraví.Blanka Nováková Hrazdilová Byla u ní diagnostikována rakovina prsu. Blanka podstoupila operační zákrok a všichni si oddychli, že bude lépe. Nestalo se tak, nastala recidiva a celý proces se opakoval. Po roce se vrátila nemoc potřetí a ještě silněji. Celý rok znovu statečně a s obrovskou vírou a chutí do života bojovala. 20.11.2018 v ranních hodinách bohužel dobojovala.Blanka Nováková Hrazdilová

 

Zůstaly po ní dvě děti. Nemocný Matýsek, který zůstal v péči u táty. A starší Filip, který žije u druhé sestry  Kamily. Celá rodina je tedy opětovně vystavena těžké zkoušce osudu. a v této zoufalé a bolestné situaci musí vše zvládnout ještě navíc prakticky. Ne týdny, měsíce nebo rok… ale už napořád. Chceme těmto dvěma skvělým dětem pomoci, protože všechny máminy zkoušky prožívaly s ní. A také věříme, že v nich roste síla jejich maminky. Chceme jim alespoň trochu ulehčit každodenní praktické starosti.Matyáš Novák

Pokud chcete pomoci, můžete použít níže uvedený účet. Jedná se transparentní účet na který můžete kdykoliv nahlédnout a přesvědčit se, co se s uvedenými penězi děje.

č.ú. 2201535086/2010 pokud chcete přispět na oba kluky

  a nový účet 2401684027/2010 je pouze pro Matyáše Nováka

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.