Při krátké návštěvě našeho hlavního města jsme na doporučení příbuzných navštívili tento zajímavý lokál. Byl jsem zvědavý na čem ulítávaj pražáci nebo v tomto případě moraváci usazeni v Praze.

Hospoda je řešena / i když to zvenku nevypadá/ ve stylu retro ze 70. let minulého století, je to dlouhy sál rozdělený na asi 3 části, kde najdete i nekuřáckou. design je řešen tak aby to připadalo že jste se ocitli na konci 70 let v obyčejné hospodě, chomované pulty, dveře z papundeklu, doplněné policemi s patřičnou výstavkou.Kdyby tam nebylo nové obložení stěn se zajímavě podsvětlenými obrazci a uvítání LCD tv hned u vstupu možná by jste si i řekli -pěkná udržovaná třetí cenová.

Ale z toho vás ihned vyvede mj. i pohled do ceníku. Žádnej Ganbáč desítka za 10kč. Ale plzínka za 44.-. jednalo se o velmi rychlou návštěvu, takže jsme nemohli prozkoumat a vychutnat všechny speciality menu. Ale třeba prazdroj s malinou vám v Olomouci nenalejou, ale možná za těch 55kč jo.

Zajímavá hospoda které by víc slušelo pivo z nějakého menšího pivovaru, napadá mě třeba z pivovaru Trautenberk které čepují v hospůdce na Formankách o které se píše v jiném článku. Je až divný když jde moravák po starém městě pražském že prakticky nic jiného něž prazdroj a tmavýho kozla si tam nedá.

Přemýšlím proč to tak je? Že by turisti nic jiného nepili? Nebo to pražáci neumí prodat? Nebo je to prostě nejednoduší prodat a je na tom největší marže. Teď to vypadá že jsem zaujatý proti prazdroji… asi jsem kdysi to byla dvanáctka která se byla fakt nejlepší ale dneska? Dnes když si dám v jedné hospodě Gambrinus 12ctku  a posléze v jiné Prazdroj tak se to nedá pít.

Prostě je z toho udělané europivo které prodává jen značka a na chuti nikomu moc nezáleží.

Ale zpátky Lokálu, obsluha byla rychlá a navíc pěkná, pivo třeba časem doladí, a děkuji za tu směs foto grafií na WC hned jsem omládl o třicet let. 🙂

Lokal

Dlouhá 731/33, Praha 1

tel: 222 316 263  www.ambi.cz