Tak jako sever má svůj jih, tak mají Krkonoše svého Krakonoše a Trautenberka. Nemyslím teď postavičky z oblíbeného seriálu. Myslím na dvě piva.

Trautenberk
restaurace Trautenberk

resp. pivovary ve východních Čechách . Zatím co Krakonoš 12cka je pivo pro široké masy jak cenou tak solidní kvalitou. Trautenberk – to je jiná cenová relace 0,4l 11ctky dostanete  za ne zrovna lidových 39kč . Dělají ještě 12, 14 a končí na 19 procentech. S ochutnávkou můžete začít třeba v poměrně nové a vyhlášené restauraci Na Formankách v Janských lázních . Kdo chce přivést nějaký originální dárek nebo vzhlédnout výrobu  v samotném pivovaru musí si zajet až k polským hranicím do Horní Malé Úpy. Tam najdete upravenou velkou boudu na pivovar, prodejnu kde zakoupíte stylové PETky s tím to lahodným mokem a též si můžete objednat exkurzi po výrobně.

V zadním traktu se trochu schovává restaurace, která určitě stojí za navštívení. Překvapí Vás moderní interiér a pravděpodobně i jídlo. My jsme si dali takové typické místní jídlo. Neodolali jsme a zkusili Hamburgera.  Cena byla 195,- což je tak max co jsem ochotný dát za hambáče, až jsem si říkal jestli to není moc. Nebylo burger steak v žemlové bulce s maršovskou slaninou, byl opravdu s cheddarem / ne s eidamem /ledový salát krásně křupal , okurka stejně jako rajče nejevily známky delšího odpočinku mimo skleník a jako koruna všeho byly papričky jalapeňos, které tomu dali tu správnou a nečekanou korunku na kráse, spolu s ochucenou chilli majonézou a hranolkami to nemělo žádnou chybu. Vlastně mělo  nebudu mít šanci hned tak zopakovat tuto delikatesu, až tak za rok.

v roce 2021 byl pivovarem zřízen moderní prodejní stánek na hlavní cestě do Krkonoš ve Svobodě nad Úpou. Kde můžete zakoupit tyto úhledné petky na cestu do hor nebo domů.

více na  http://www.pivovartrautenberk.cz/