pivovar Radouš
pivovar Radouš

Jel jsem do Čech  pro syna do lázní kousek od městečka Šťáhlavy. Pro mne jako moraváka, na konec světa. Při náhodné procházce po náměstí jsme narazily na vývěsní štít s s kresbou ušatého chlapíka s půllitrem a nápisem pivovar Radouš. Se zájmem jsme vkročily do průjezdu na jehož konci se slibovalo nevídané:)

dvůr

Na konci se ocitnete v nepříliš udržovaném dvorku. Po levé straně se objeví mozajkou oblepená nízká budova . První dveře vás zavedou do moštárny, kde právě v čase naší návštěvy lisovali šťávu z jablek. Druhé dveře vás zavedou do varny. 

Na „čepu“ byla v tento čas jen Stodolní desítka / neochutnal jsem/, dále pak dvanáctka plzeňského typu / vynikající mladé voňavé pivo/ a  ALE Belgian Guy 15 -ctka .

Méně nás už potěšilo že nebyl místní cider na který jsme se velmi těšili a který byl inzerován na reklamě u vchodu.

nabídka

Pivo bylo vynikající neuleželé lehké a bylo vidět že t o dělal odborník. Odvezl jsem si domů 2litry v PET láhvi. Stejně jako mošt pro syna.

Pivovar je celkem mimo hlavní tahy a cesty. Městečko leží pár kilometrů pod Rokycanama a to je dost daleko na ochutnávku z Moravy. Snad kdyby jste jeli z Rajchu z té země zaslíbené všem emigrantům, vyplatí se v Rokycanech odbočit z dálnice a vyzkoušet místní mok. Řekl bych že se to vyplatí víc než jet do spilky jednoho velkého pivovaru v Plzni. Jen bych tam napřed zavolal, co mají na čepu aby jste nebyli nemile překvapeni jako my se ciderem. Ale i to se dá omluvit, jablek je prý málo. 🙂    

Stejně jako nepočítejte s nějakým posezením- to se tady nenosí. Naproti přes náměstí se rozkládají budovy k rekonstrukci, které by se více hodily k pivovaru. Ale podle informací je to jiná cenová skupina a zřejmě z nich bude ubytovna pro Ukrajince.

Takže načepujete do Pet-ky a uháníte domů si vychutnat místní dobrotu.

kontakt: Moštárna a pivovar

Náves Republiky 55

332 03 Šťáhlavy

tel: 776 750 736