Znojmo zámek
Znojmo zámek

Znojmo je tak trochu pořád retro město. Byl jsem tam před lety a byl tam vidět pokrok. Spousta budov byla opravena a na rozdíl od Olomouce, v dohledu nebyla žádná výšková budova. Hrad dnes vlastně zámek a bývalý pivovar byl tenkrát uzavřen resp. po zámku nebylo ani vidu ani slechu. Dnes je to otevřené opravené s úžasným výhledem na duchovní chrámy naproti a kaňon Dyje v podzámčí.

Restaurace U Radnice,Znojmo

  Moc se nám tam líbilo, ale kde vykukuje nebe musí být i peklo.A je tam, jedno místo spíše cesta do pekla, kulinářského. A to je Restaurace U Radnice. Neznalí místních poměrů a recenzí na internetu jsme po kratší okružní cestě k pivovaru vrátili zpět k tomuto podniku. Celkem pěkný interiér a zahrádka ničemu nenasvědčovala co nás bude čekat.  V meníčku vás podle názvů čeká průměrná fryťáková kuchyně, ale budiž hlavně že neumřeme hlady. Což se málem stalo. zabránily tomu jen pivo Polička a dobré točené limonády. Po hodině čekání, kdy už to chcete vzdát a nohy vám odumírají na zahradním nábytku to konečně přinesou. Ne všechno naráz jak se sluší, ale pěkně po částech. Možná že nás chtěli napínat ještě víc, aby jsme si to u nich užily. Dovedu omluvit mladou obsluhu, ale těžko je uvěřitelné čekat přes hodinu na něco čemu se nedá ani říct jídlo. Mladej to vyhrál ten si dal řízek a odskákali to jen přepálený ameriky, ale já si dal kuřecí nudličky se žampióny na smetaně, což je poměrně jednoduchý, jídlo ale ještě teď je mi při vzpomínce šoufl. Kuře bylo snad jen vařený, žampiony polosyrový a po smetaně ani památky. Ne že by to nebylo bílý, ale jak píši smetana nikde. Byla použita nějaká instantní sračka, kterou v místním supermarketu nemůžou jinak prodat. A přitom je to tak jednoduché stačí přidat  smetanu a trochu zahustit trochou mouky nebo sýra. Ale o tom ta zpocená paní v tílku co tam vařila evidentně nikdy neslyšela.  Pokud vás dožene záchvat žízně klidně to tady navštivte, ale jinak utíkejte pryč. Jedna hvězdička je za limonády.

O to víc vás překvapí restaurace u řeky, kde toho moc neočekáváte, ale dostanete výborný uzený cigáro, pivo a dokonce zákusky, které vážně chutnají a není vám po nich špatně. Co víc si přát, možná hezčí zahrádku, lepší výhled na řeku nebo zrušení toho ampliónu, kterým obsluha vybízí k vyzvednutí jídla?

To je Restaurace U Obří hlavy.

 Restaurace U Obří hlavy
Restaurace U Obří hlavy
Restaurace U Obří hlavy

Najdete ji přímo pod zámkem vedle místního muzea Motorismu.

Omlouvám se za použití fotky z google street wiew, byl jsem tenkrát tak rozčarovanej kvalitou jídla, že jsem si to ani nevyfotil.