Při práci pro server Billiongraves.com jsme se dostali do obce Křišťanovice. Na mapě byly vyznačeny dva hřbitovy. První nebyl problém najít byl prakticky naproti našemu příjezdu za kostelem. Je to hřbitov novější se samou náplavou. Po zaznamenání udajů jsme se vydali hledat ten druhý.

Fotogalerie

Najít ten druhý je (nebo byl) trochu problém, pokud prakticky nejdete podle emapy sledujíc telefon, může se lehko stát, že ho přejdete a budete se vracet. Pomůže vám maximálně zahlédnutí kousku obvodové zdi hřbitova a to jen na podzim.

naše druhá návštěva – říjen 2023

Po trochu váhání jsme ho našli. Po překonání nízké zdi v jednom místě jsme byli na místě. Jestli by jste čekali aspoň trochu udržovaný hřbitov jak už to tady leckde v pohraničí bývá, jste na omylu. Celý pozemek byl zarosten dřevinami, které by se dali lehce označit už za vzrostlé stromky s výškou přes 3 metry. Ani batos se tam nedal odložit

těžké začátky

Po zdolání zídky jste se ocitli v žungly ne nepodobné v jižních krajích při rovníku. Jediné co nehrozilo že na vás spadne něco jedovatého s osmy nohama. Nalezli a zdokumentovali jsme pár náhrobků spoustu zeleně.

Drosslerovic náhrobek

Po dalším motání se v pralese jsme našli hlavní pomník hřbitova. Bylo to jako najít stélu po Mayích v pralesích Yucatánu. Jelikož jsme neviděli těch pár fotek co na mapách.cz najdete na inetu. Bylo to celkem překvapení.

Ježíš Kristus je vzkříšení a život.
Kdo v něho věří, může žít, i kdyby zemřel

Jesus Christus ist die Auferstehung und das Leben. Wer an ihn glaubt, der mag leben, ob er gleich stärbe

Návštěva s dronem koncem ledna 2024