Do této restaurace poměrně blízko centra Olomouce mě zatáhl kamarád. Prý jestli chci zavzpomínat na doby dávno minulé, pak jedině v této restauraci.

Poměrně vzácný snímek českého hostince U Císaře rakouského (po r. 1918 U Republiky) v Olomouci – Nových Sadech, Rooseveltova 127/34. Dnešní restaurace Sokolka. Hostinec má historický význam právě v souvislosti s tělocvičnou jednotou Sokol, která na Novosadech vznikla v r. 1909 a objekt od začátku intenzivně využívala. V r. 1930 si Sokolové v zadní části přistavěli tělocvičnu. Po desetiletích vlády levicových totalitních režimů v současnosti obě budovy opět využívá Sokol. Nazdar! …zdroj facebook.

Podnik určitě pamatuje vybledlou malbu na zdi, zažloutlé záclony a projevy Gustava Husáka, ale prošel v po převratové době rekonstrukcí. Zmizela ta bledost a ošuntělost a přibyly artefakty nové doby: jako plastové obložení stropu, univerzální hospodská dlažba a lidový nábytek; vše je už dnes pokryto hospodskou patinou.

Tento podnik je pod patronátem firmy Staropramen a návštěvníci mohou ochutnat z portfolia značky desítku a Bráník jedenáctku. Obojí Vás přijde na stejné peníze a můžete se jen dohadovat, jestli máte ve sklenici tu pravou tekutinu:)

Ale ať jen nekritizuji. Pivo bylo pitné (Bráník) a ráno mě nebolela hlava. Obsluha byla rychlá a ochotná.

Pokud chcete zajít s kamarády do “čtverky” na levné pivo, případně i něco pojíst (do 17. hod tu vaří) blízko centra Olomouce, může to být jedna z možností. Malé upozornění na závěr… Přítelkyni sem berte jen v případě, že byste jí chtěl dát kopačky.

                                                                             Sokolka, restaurace, ubytovna

                                                                  Adresa: Rooseveltova 127/34, 779 00 Olomouc

                                                                 Telefon: 774 265 219